Президент зобов’язав уряд запровадити обов’язковий електронний облік деревини до 1 листопада

Президент України Володимир Зеленський доручив Кабінету Міністрів до 1 листопада 2019 року ввести обов’язковий електронний облік деревини. Указ президента №511/2019 від 9 липня опубліковано на сайті глави держави.

“Установити порядок проведення моніторингу внутрішнього споживання вітчизняних лісоматеріалів необроблених, а також контролю за неперевищенням обсягу внутрішнього споживання вітчизняних лісоматеріалів необроблених, передбачений ст. 4 закону України “Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів”, у тому числі шляхом запровадження електронного обліку деревини”, – ідеться в тексті указу.

Президент зобов’язав Кабмін забезпечити доступ до інформації про обіг деревини у форматі відкритих даних.

Зеленський, зокрема, зобов’язав уряд розробити й подати до парламенту законопроєкт про порядок реалізації деревини на конкурсній основі, а також про “створення системи контролю та відстежування обігу деревини на ринку з моменту її заготівлі до реалізації шляхом функціонування загальнообов’язкової для всіх постійних лісокористувачів єдиної державної системи електронного обліку деревини”.

У законопроєкті має бути передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність за неподання, несвоєчасне подання, подання завідомо недостовірної інформації до єдиної державної системи електронного обліку деревини.

“Обласним, Київській міській державним адміністраціям посилити контроль за використанням та охороною лісів, у тому числі вживати відповідно до законодавства заходів протидії незаконним рубкам”, – ідеться в тексті документа.

Указ набуває чинності наступного дня після опублікування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *