У Вінниці відбулась зустріч президента асоціації «Деревообробники України» та начальника Вінницького ОУЛМГ

16 квітня у Вінницькому обласному управлінні лісового та мисливського господарства відбулась зустріч президента асоціації «Деревообробники України» Романа Бордюговського з начальником управління Анатолієм Бондарем. Було обговорено ряд питань, пов’язаних із ситуацією, що склалась на ринку необробленої деревини у Вінницькій області. Основна увага приділена проблемам ціноутворення та реалізаційних цін на твердолистяні лісоматеріали, що в значній мірі були сформовані в умовах дії Наказу Держкомітету лісового господарства України від 19.02.2007 № 42 «Щодо вдосконалення механізмів продажу необробленої деревини», який 20.08.2018 був скасований.

Р. Бордюговський зазначив, що деревообробники, яких представляє асоціація, єдині в думці у тому, що ціни на необроблену деревину мають бути економічно вигідними як для підприємств, які здійснюють заготівлю деревини, так і для кінцевих споживачів – підприємств, що закуповують таку деревину для власної переробки. Також наголосив на тому, що підприємства – постійні лісокористувачі, реалізовуючи необроблену деревину, повинні керуватись положеннями Господарського кодексу України та Закону України «Про ціни і ціноутворення», якими передбачено вільне ціноутворення і самостійне визначення цін на лісоматеріали суб’єктами господарювання за згодою сторін. При цьому, на прикладі твердолистяних порід деревини (дуб, ясен), були наведені дані по цінах, за яких існує доцільність її подальшої переробки з мінімальною рентабельністю.

У свою чергу, А. Бондар погодився провести додатковий аналіз реалізаційних цін у Вінницькій області та довести відповідну інформацію до ввірених підприємств, які є самостійними суб’єктами господарювання і до виключної компетенції яких відносяться питання цін на необроблену деревину.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *